Teraz Jagniątków

13

Artykuł z Nowin Jeleniogórskich:
http://www.nj24.pl/article/teraz-jagniatkow

W piątek, 21 października 2016, otworzyło się nowe magiczne miejsce na mapie kulturalnej Jeleniej Góry – Teatr Bayer. Właśnie odbyła się tam prezentacja sztuki holenderskiego autora Gera Thijsa pt. ”Pocałunek”. Wystąpili: Jarosław Góral i Danuta Drozdowska, reżyserował Jarosław Góral. Teatr Bayer to zupełnie jeszcze nieznane teatromanom miejsce. Położone jest w Jeleniej Górze – Jagniątkowie w przepięknej okolicy, nad wodą wśród drzew. Miejsce to odkryli i przysposabiają dla potrzeb teatru Danuta i Wiesław Drozdowscy oraz Jarosław Góral.

Oczyma wyobraźni możemy zobaczyć, co też można wyczarować w tym miejscu. Zapaleńcom należy życzyć sukcesów i trzymać kciuki! Teraz są tu ruiny, ale 100 lat temu stał przepiękny „Bayer Hotel”, w którym była piękna sala balowa i sala teatralna. Z ruin tej Sali podnosi się nowy Teatr Bayer.

„Pocałunek” to prosta opowieść o przypadkowym spotkaniu kobiety i mężczyzny, które staje się dla obydwojga swoistym katharsis, które pozwoli im otworzyć się na siebie nawzajem. Perfekcyjnie skonstruowany dialog pozwala aktorom zaprezentować wszystkie odcienie warsztatu, a widowni przeżyć wzruszenia, chwile zadumy, ale i roześmiać się serdecznie. Prosty spektakl o nieprostych sprawach.

Więcej na ten temat w najbliższym numerze „Nowin Jeleniogórskich” z 25 października 2016.

autor: Urszuka Liksztet